در نقد پدیدهٔ مسعود صابری؛ پولدار باش، لبخند بزن و ابتذال بفروش!

سر و کلهٔ مسعود صابری با عناوینی مثل «جراحی که خواننده شد» و «دکترِ خواننده» به یک باره همه جا پیدا شد. از بیلبوردهای کنسرتش در اتوبان های تهران تا حضورش در برنامه های تلویزیونی. پدیدهٔ مسعود صابری در ادامهٔ روند خواننده های یک شبهٔ موسیقی پاپ سر برآورده و تا چند وقت دیگر هم فراموش خواهد شد. اما روند خواننده های یک شبهٔ مبتذل انگار هنوز ادامه دارد. ویدیوی هفدانگ، «در نقد پدیدهٔ مسعود صابری» را تماشا کنید.

بازنشر
ورود

نظر شما

برای نظر دادن لازم است وارد سیستم شوید.نظر کاربران

آریا قاسمی ۱۶:۲۴:۵۵| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
با حرف و هدف اصلی این نقد کاملا موافقم و کاملا درست و بجاست. اما در مورد شخص صابری به نظرم به طور اغراق آمیزی کلیت این انسان زیر سوال رفته! انتقاد درست مثه جراحی تومور بدخیم هست که باید سعی کنیم خود تومور رو برداریم و به بافت های سالم اطراف آسیب نرسونیم. شخصیت انسان نیز همینگونه است! اینکه کارهای خیر خواهانه دکتر مثه آواز خوندن برای بیماران و کمک به کودکان سرطانی هم به مسخرگی و جهت شو آف گرفته میشه به نظرم درست نیست و قضاوت عجولانه ایه! ای کاش از سابقه زحمات ۷ساله دکتر صابری در سرپل ذهاب زمانی که خودشون و همسرشون تنها پزشک اونجا بودن بعد دوران جنگ و تو ناامنی مناطق کرد نشین و رزومه این آدم تحقیق بیشتری میکردید. خلاصه کنم دیدگاه کلی این نقد بینظیره اما به طور خاص بهتر بود تمامیت آدم رو به این سرعت مورد قضاوت و تخریب قرار نمیدادید!

پاسخ

پری ۱۸:۳۳:۰۷| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
این ویدئو از معدود کارهای کریتیکالی بود که متاسفانه در ایران جایی ندارد. واقعا دست شما درد نکنه، و امیدوارم با همین روش مستند و با کیفیت بیشتر و بیشتر کارها و ویدئوهای انتقادی تهیه کنید، که بسیار لازم است. واقعا دست مریزاد.

پاسخ

مهدی حسینی ۱۶:۲۰:۴۱| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
این ها تقریبا درست هست ولی نمیشه گفت که تمام کارهای این دکتر از جمله کار های خیر و بازدید از بیماران هم ظاهری و به هدف مشهور بودن بوده
کاربرمهمان ۱۶:۲۰:۴۱| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
همشون شو اف ، تمام شان بازی بازی و بازی ست
آریا قاسمی ۱۶:۲۰:۴۱| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
سلام دوست عزیز. چیزی که برام جالبه اینه که اگه یه کیلیپ ببینیم که مثلا یه دکتر آمریکایی یا اروپایی داره با مریضش میرقصه و میخونه میگیم به به اونجا چه دکترهای باحالی دارن. اینجا دکترا همش به فکر پول هستن و فلان! داستان ما داستان اون پدر و پسری شده که میحواستن سوار الاغشون بشن و مردم هر کسی یه جوری ازشون ایراد میگرفتن!

پاسخ

شباهنگ ۱۳:۳۰:۲۹| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
در پاسخ کاربر گرامی آقای یوسف باید بگویم: اگر هر کس به صرف اینکه علاقمند به پزشکی است می تواندبه درمان و جراحی بیماران بپردازد. هرکس که به خواندن علاقمنداست هم می تواند در رسانه های رسمی بخواند. تفاوت در این جاست که اگر کسی بدون صلاحیت و اخذ تجربه و تخصص پزشکی به طبابت بپردازد سازمانهای نظام پزشکی ، آموزش عالی ، قوه قضاییه و.... وارد عمل می شوند. ولی یک آدم فاقد صلاحیت در رسانه های رسمی و غیر رسمی به صورت گسترده خوانندگی و ادعای نیکو کاری می کند.هیچکس هم جلودار او نیست.
آریا ۱۳:۳۰:۲۹| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
سلام دوست عزیز. چی شده که بدون هیچ تحقیقی مطمئن شدید که دکتر صابری فقط ادعای نیکوکاری میکنن! تعریف شما از نیکوکاری چیه! اینکه پول داشته باشی و به بیماران سرطانی کمک کنی و براشون آواز بخونی چرا اسمش نشه نیکوکاری! چرا بگیم ادعای نیکوکاری!!!

پاسخ

شباهنگ ۱۳:۱۹:۱۰| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
درود بر شما در هیاهو و غوغاسالاری این روزها جای نقد هایی از این دست خالی است.

پاسخ

یوسف ۱۰:۰۸:۴۴| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
نظر شما درست نیست هر که صداش خوبه باید بیاد به میدان

پاسخ

کاربر مهمان ۰۳:۱۳:۳۷| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
سلام. ممنون از این ویدیو عالی. لطفا اسم شخصی که در 4:33 سخن میگه رو بگین.
هفدانگ ۰۳:۱۳:۳۷| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
سلام. سپاس از نظرتون. ایشون یوسف اباذری، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران هستند.

پاسخ

راهی ۱۶:۲۷:۰۷| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
چقدر خوب که رسانه ایی پیدا شد برای نقد درست. دو پیشنهاد دارم اول اینکه روی متن نقدهای انجام داده میشه ،واژه ها و الفاظ درست تر و محترم تری بکار گرفته بشه که بهترین تاثیر رو داشته باشه مثلا بکاربردن ((له له)) برازنده نیست. ودیگر اینکه قدمی برای معرفی هنرمندان مستقل موسیقی بردارید و تریبون باشید برای اینها ،که اتفاقا کم هم نیستند. سپاس فراوان
کاربرمهمان ۱۶:۲۷:۰۷| ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
واقعا لذت بردم از این نقد زیبا.موسیقی ما پر از ابتذال و در حال حاضر همه چیش سطحیه خوانندش،ترانش،ملودیش،تنظیمش و... قضیه برای ماهایی که داریم حرفه ای موسیقی کار میکنیم تو فضای مسموم سخت تره حتی اگه خوانندگان قبل انقلاب رو در نظر نگیریم (که البته چشمم کف پای همه اونا)چرا کسی مثل حمید حامی ، مانی رهنما ، نیما مسیحا و.... نیستن اما یه عده افراد واقعا بی سواد دارن فعالیت میکنن؟؟ وقتی خود تهیه کننده میگه من تاجرم واقعا دیگه هیچ جایی برای حرف باقی نمیمونه...وقتی به افراد تحصیلکرده موسیقی بها نمیدیم معلومه این خواننده های مبتذل رو به روز معروفتر و ثروتمند تر میشن فقط از سایتتون انتظار دارم وقتی نقد میکنین انقدر زیبا دیگه از همین کسانی که ازشون نقد میکنین مطلب و ویدئو نزارین .

پاسخ